Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Echipa scoţiană a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia St Johnstone, în etapa a şaptea din Premiership. Ianis Hagi a oferit un assist şi a fost eliminat în minutul 81.

de Redactia Observator

la 07.10.2024 , 15:22

Ianis Hagi în meciul Rangers - St. Johnstone Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers, în meciul câştigat cu 2-0 în faţa echipei St Johnstone. Fotbalistul român a fost eliminat în minutul 81 - Profimedia

Vaclav Cerny a marcat primul gol al lui Rangers, în minutul 34, iar la pauză managerul gazdelor, Philippe Clement, l-a introdus pe teren şi pe Ianis Hagi.

Românul i-a pasat decisiv la golul de 2-0 lui Cerny, iar în minutul 81 a primit un cartonaş roşu, în urma analizei VAR.

Rangers s-a impus cu 2-0, are 16 puncte şi e pe locul 3 în clasament, după Celtic şi Aberdeen (ambele cu câte 21 de puncte).

Articolul continuă după reclamă
Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Întrebarea zilei
IPS Teodosie ne îndeamnă să nu ascultăm de medic în perioadele de post. Sunteţi de acord cu noua sa declaraţie?
Observator » Sport » Ianis Hagi, pasă de gol pentru Rangers, în meciul câştigat cu 2-0 în faţa echipei St Johnstone. Fotbalistul român a fost eliminat în minutul 81